Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 06. 2009.   #2
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Slobo, hvala na trudu.

Rok za produzenje treba da bude maksimalan moguc. Doduse, steta za vlasnike .yu domena, kao i za cjelokupni srpski internet je vec nacinjena i iako ne vidim nacina da se ona pretvori u neki konkretan iznos vjerujem da je ogromna.

Sa druge strane imamo .su primjer koji je drasticniji od .yu, ali znas i sam kako su Rusi stali iz toga i prakticno i dalje imaju taj domen. Prilicno sam siguran da bi ista stvar bila i sa .uk domenom da se kojim slucajem .uk raspane (a znamo koliko je trajao i .gb domen bez ikakve potrebe). Vjerujem da je postojanje .su sasvim jak presedan da se sprijeci brisanje .yu, bar za neko vrijeme.

Kasno je sad da se ugledamo na Ruse, ali ako se 15 godina nakon "suspenzije" .su domena i dalje moze registrovati taj domen, zasto smo uvijek mi sugavi i kod nas ne moze cak ni da ostane u zamrznutom stanju, bez novih registracija.

Usput, ja sam vec naveo primjer na DTP-u da nije sve tako jednostavno kao promijeniti ime domena nekog sajta ili provajdera na primjeru email adresa u raznim web aplikacijama, gdje ne postoji automatski nacin da se urade izmjene i prakticno ostajemo sa dobrim procentom neaktivnih naloga u web aplikacijama po cijelom srpskom internetu (moja procjena je da je izmedju 10-20% najmanje). Da ne govorim placene reklame, adresare, vizitke... Jednostavno, za bilo koga ko se una domacem trzistu ozbiljno bavi internetom kao poslom ova tranzicija je bila jak udarac, da covjek padne, a gasenje .yu domena je jos udaranje dok je na zemlji.
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 17. 06. 2009. u 12:02.
zira je offline   Odgovorite uz citat