Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 09. 2006.   #76
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Дефетизам је прихватање и помирење са поразом без борбе. У свакодневној употреби дефетизам најчешће има негативну конотацију и често се поистовећује са песимизмом и издајом.

Израз се најчешће користи у контексту рата: војник може бити дефетиста уколико одбије да се бори јер верује да ће борба сигурно бити изгубљена. Може се користити и у осталим пољима као што су економија, култура или спорт. Израз потиче из Француске.
Znači, defetizam je prihvatanje i pomirenje sa porazom bez borbe. Ja na to kažem, ono što je rekao Sun Tzu u The Art of War: ishod svake bitke se zna unaprijed. Politika je dosta ozbiljna stvar, odnosno previše je novca u igri da bi stvari bile prepuštene slučaju. Drugim riječima, postoji više načina za politički aktivizam i mjenjaje stvari, ali izlazak na demokratske izbore definitivno po mom skromnom mišljenju nije jedan od tih načina.

Želio bih da se izvinem kolegama sa dpt-a, pošto sam ja prvi zakuvao ovaj politički offtopic. Smara me bombardovanje o ovim ovdje kod nas izborima koji se održavaju kroz par dana, dje god maknem Izbori ovo ono, pa je i to možda rezultovalo time da pretjeram u ovoj temi. Pokušaću ubuduće da se distanciram od političke diskusije ovdje

U suštini Borstale je ovim činom, učinio višestruko jaču stvar nego da je izašao na izbore i glasao protiv radikala. Sad uz solidno poznavanje funkcionisanja medija i kreiranja publiciteta, može svašta nešto da se uradi...
mungos je offline   Odgovorite uz citat