Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 06. 2008.   #26
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Na poslu 24" iMac sa 4GB RAM-a. Razmazi te dijagonala i dosta RAM-a da tera XP u Unity modu, a da ne štucne ni na sekund.

Kada sam u stanu ili u pokretu tu je 13" MacBook, 1GB RAM-a. Radio sam na njemu neko vreme bez većih problema, ali je desktop ipak bolji zbog veće dijagonale i više memorije.

Tastatura na oba je ista. Apple Wireless Keyboard prikačena na desktop je identična ovoj na 13" laptopu. Nemam apsolutno nikakav problem sa prebacivanje - sve je isto.

Rešenje za sinhronizaciju: WebDav disk (Bingo disk) za dokumente i SVN za kod.
Slichna situacija i kod mene (osim shto ne menjam Parallels ).
Kuci iskljucivo MacPro i PowerMac G5 (koji je na Fedori) sa slichnim periferijama (Apple-ova wireless tastaturica je fenomenalna).
iBook (12") imam vec godinama i nema razloga da investiram u neki MacBook (chudo jedno koliko je stari G4 PowerPC i dalje sasvim dovoljan za day-to-day computing). Supruga je na iMac-u i sve to nekako integrishemo preko svn-a i sambe. Zbog prirode posla josh uvek nisam imao problema sa statichnom prirodom svog tog hardvera.

Na poslu je vec druga pricha i nadam se da mi nikada ne daju laptop (jer bi to impliciralo mitingovanje/smaranje )

Lichno nalazim desktop varijantu komfornijom za rad, mada bi MacBook Pro verovatno odradio podjednako dobar posao uz obavezan eksterni monitor.
Nemam iskustva sa ne-Apple laptopovima tako da ne znam kakva je situacija sa te strane ograde.
__________________
PHP <del>Rul</del>LOLez!
bNasty je offline   Odgovorite uz citat