Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 12. 2006.   #28
flash_back
Banned
Professional
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Lokacija: BG
Poruke: 270
Hvala: 11
9 "Hvala" u 5 poruka
flash_back is on a distinguished road
Default

Ok, nego citao sam u novinama (juce ili prekjuce) kako je jedan Rumun iz 'dosade' razbio oko 150 americkih sigurnosnih sistema u veoma kratkom vremenskom intervalu

Siguran sam da bi isti probio moj menadzer za tri sekunde i upao u admin panel koji sam pisao 3 dana. Logicno je da se upitam dali mogu da uradim nesto vise po security pitanju. Nemam nekih 'bistrih' ideja za dalju zastitu pa ako moze neki savet nebi bilo lose

---
edit
---
U ovde sam se ocajno izrazio:

Citat:
Originalno napisao flash_back
Mozda da celu stvar malo i 'iskomplikujem' i da hash passa bude npr: pass+korisnicko_ime+email+datum_i_vreme_registraci je
---
Mislio sam da napravim neki 'sigurnosni_kod' polje i kada pravim klijenta u to polje upisem has vrednosti iz polja pass+korisnicko_ime+email+datum_i_vreme_registraci je. E sad, kada se klijent konektuje prvi put posaljem mu cookie sa hasom polja 'sigurnosni_kod'!

Na loginu kod svake sledece konekcije ako je us i pass ok neradim odmah redirect, vec zahtevam cookie za proveru sigurnosti. Ako cookie ne postoji stavim step za ubacivanje sigurnosnog koda..

I npr: kada klijent radi izmenu emaila ili passa samo osvezim zapis sa hasom od -> novi_pass+korisnicko_ime+email+datum_i_vreme_izmen e i posaljem novi sigurnosni kod na mail!
---

Poenta je da i ako se neko docepa vredosti polja us i pass i dalje nemoze da se loguje. Mana je sto ako nema cookia ispada jedan smoren korak, a svako ko barem malo istrazuje po opcijama browsera stavi da se cookes brisu prilikom zatvaranja..


Mislim da ovo ima neku logiku, al me interesuje i sta drugi misle... Ili mozda ubacim ovaj step samo ako je u pitanju admin?

Poslednja izmena od flash_back : 05. 12. 2006. u 11:25.
flash_back je offline   Odgovorite uz citat