Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 12. 2006.   #29
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao flash_back
Ok, nego citao sam u novinama (juce ili prekjuce) kako je jedan Rumun iz 'dosade' razbio oko 150 americkih sigurnosnih sistema u veoma kratkom vremenskom intervalu

Siguran sam da bi isti probio moj menadzer za tri sekunde i upao u admin panel koji sam pisao 3 dana. Logicno je da se upitam dali mogu da uradim nesto vise po security pitanju. Nemam nekih 'bistrih' ideja za dalju zastitu pa ako moze neki savet nebi bilo lose
"Iz dosade.." I nije jedan rumun, vec ekipa koju on predvodi, zato ce samo on da zaglavi. Inace taj sistem se odvija tako sto ili pronadju vuln nekog daemona kojim rootaju server, ili iskoriste neki public ili otkupe 0day exploit koji iskoriscava odredjenu ranjivost u nekom daemonu, servisu, web aplikaciji, etc. Najcesci metod je pronalazenjem RFI buga u web aplikaciji koja se vrti na serveru na kom je sajt koji ti je cilj napada. Zatim se pokrece php shell i dize nc. Onda sledi rootanje servera i editovanje logova. Sto znaci da taj sajt za koji pravis tu skriptu ukoliko nije na zasebnom serveru vec na shared hostingu moze biti ownan cak i ako ti napravis ekstra sigurnu tu aplikaciju.

Inace sto se tice zastite procitaj ceo security deo na online manualu php.net-a, imas temu na ovom forumu "Kako se zastititi od hakovanja" ili slicno, potrazi. Evo ti jedan jednostavan tekst na temu hashovanja http://phpsec.org/articles/2005/password-hashing.html

Posebno obrati paznju na terimine: XSS, RFI (Remote File Inclusion), SQL Injection, pa na kraju kada se zastitis od svih navedenih ukoliko taj menadzer nudi neke mogucnosti korisnicima koji bi oni mogli da iskoriste (zloupotreba poverenja korisnika) prouci CSRF napade i sisteme zastite od istih.

Ukoliko filtriras svaki upit, http server ti je pravilno podesen, i odradis vecinu stvari po predlozima iz pomenute teme (Kako se zastititi od hakovanja), ti si sa svoje strane zavrsio.

Kada odradis sve ovo, javi pa da istestiramo
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat