Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 08. 2010.   #120
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao dacha Pogledajte poruku
Potpuno se slažem sa tobom, samo ne znam kome je ovo upućeno?
Nije upućeno nikome direktno, čak se i ne sećam ko je ŠTA rekao, nego kažem kada pričate o tim stvarima morate da budete oprezni, ja uvek prvo pogledam svoje dvorište pa tek kada je kod mene sve čisto i uredno - bacim pogled kod komšije.

Ipak, nije to razlog za ovaj post, samo hoću da vas podsetim da malo primirite diskusiju - super je da se ne slažemo, ali ne mora zbog toga onaj drugi da bude idiot.

@degojs, što se tiče atomske bombe, tu se baš ni malo ne slažem Tačno je da su skratili rat i smanjili broj žrtava, ali sigurno nisu to uradili zbog jadnih japanaca nego je posle body count na Okinawi glavni štab shvatio da će za zauzimanje Japana da prebroje još oko 1 milion svojih žrtava.

Takođe je to urađeno jer je procenjeno da bi država bankrotirala da je rat potrajao još 6 meseci do godinu dana, i onako su imali veliki problem sa war bonds.

Isto tako su bili milosrdni i na drugim krajevima sveta, da ne nabrajamo i one ne-oružane sukobe gde su drugi radili prljavi posao za njih.

Oni su jednostavno pragmatični i može im se, a ta priča o "milosrđu" je samo žvaka za domaću upotrebu - šta se o tome misli u svetu - boli ih koleno
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat