Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2011.   #16
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao _korso_ Pogledajte poruku
Ako je paket management losiji od apt, portage ili BSD portova onda i to moze da bude problem.
Ne znam kako rade portage i BSD ports. Na macu imaš ports, ali nije deo samog OS-a, nego se pravi praktično paralelna struktura (nisam baš ulazio u problematiku, nešto sam bio uspevao da instaliram, nešto nisam).

Citat:
Cak iako me "izneveri" distribucija, promenicu je. I uvek postoji nada da ce da se nesto desi pozitivno i da ce da izadje nesto novo i bolje.
Upravo tako. Diverzifikovanost Linuksa je mač sa dve oštrice. S jedne strane, developeri nisu fokusirani i retko koja OSS aplikacija dostigne nivo upeglanosti koju imaju OSX i Windows, ali sa druge strane nude pregršt izbora i veliku šansu da nađeš nešto što ti vrši posao.

Citat:
Da zakljucim, u potpunosti shvatam tvoj stav, mnogo je vise po tebi negativnih nego pozitivnih stvari. U svakom slucaju znaci ovaj opis.
Nije ni to baš jednostavna računica, sabereš pluseve i minuseve, više je u pitanju filozofija razvoja. Banalan primer je to sa per-application keyboard layoutovima. U Tigeru je bilo u sistemskim podešavanjima, u Leopardu su ga jednostavno izbacili (pa si morao da nešto hackuješ da bi radilo), u Snow Leopardu su ga opet vratili. Eto, tek tako.

Citat:
Koji MBP koristis ... iz 2010, 2011 ili neki stariji? Posto rece da ako ti dozlogrdi mozes da stavis i Linux, ali imas problema sa Intelovom grafikom. Pa cisto da znam.
5,1 (prvi unibody). Nije u pitanju Intelova već nvidijina integruša.
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat