Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 09. 2009.   #1
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default PHP frameworks, again

nismo skoro o frameworcima

gledao sam popularnije php frameworks pre nekoliko godina i resio da mi je zivot lepsi kad koristim svoj kod (gledao = koristio u 1-2 projekta)

imao sam projekat na kome je bilo radjeno i trebalo je da se odrade neke sitnice samo
korisceni framework je bio PRADO
tad sam se setio zasto u pocetku nisam otisao ka .NET-u ...

zend framework je tad bio jos mlad i menjali su stalno strukturu i API - neozbiljno. ok, bili su beta, sad koliko cujem opet ima problema izmedju poslednjih 2 minor verzija

symphony - previse automatizovano mi se cinilo tad. a i ne volim da pored PHP-a (koji je idealan za templates, ako se koristi pametno), pored smarty-ja (koji koristim), sad ucim i neki .yml

koristio cake 1.1 u 2 projekta
najvise mi se dopao, ali nije imao neke stvari tipa pravi multilanguage, koji mi je napravio takve probleme da sam se naljutio i opet se vratio na licne biblioteke


proslo je neko vreme
ja postao lenj programer, frameworks postali bolji (mozda)

nisam sad puno gledao, uglavnom ZF mi je malo tezak, uzeo sam neki shop da pregledam - shvatih da ja od programiranja ne razumem nista

cake je izgleda dosta ok, a i blizak je mom nacinu rada

symphony bi trebao pokriti ono za lenjost tako da je opet u igri

ko sta koristi, zasto je izabrao to resenje, neke prednosti i mane iz prve ruke?
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat