Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 05. 2010.   #64
WebDizajniranje
novi član
 
Avatar WebDizajniranje
 
Datum učlanjenja: 07.12.2009
Lokacija: Graničarska 2, Salajka, Novi Sad, Vojvodina, Srbija, Evropa...
Poruke: 7
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
WebDizajniranje is on a distinguished road
Smile Ne postoji alat koji bi objedinio sve pretraživače

bane06,

Nekako ne razumem tvoje pitanje, ne razumem gde cilja, liči mi nekako na isterivanje maka na konac ili traženje dlake u jajetu, ili izumevanje besnih glista. Upravo onako kako je 3banchi napisao, trebalo bi objediniti sve pretraživačke mašine u jednu.

Ali nije poenta u tome, jer te to nigde ne bi odvelo, samo u ćorsokak gde bi se zaglibio. Kada vlasnik na primer, salona masaže hoće da se njegov sajt nađe na prvom mestu na guglu, a gde bi drugde naravno, to se podrazumeva, onda onaj koji mu priprema sajt za prvo mesto na guglu, ako je nepošten može ga ubediti da se neka druga kombinacija reči najviše traži, ili vlasnik budućeg sajta kaže da nema para da plati najtraženiju ključnu frazu za njegov poso, nego će platiti neke reči koje su manje tražene.

Sve to iskrivljuje sliku o broju fraza koje se mesečno traže. Jer prvo SEO stučnjak ili gugl optimizator, će najverovatnije izvršiti istraživanje na guglu šta se najviše traži, a onda će i vlasnik sajta do iznemoglosti svakodnevno ukucavati te fraze u guglu i to mahnito da vidi i to iz sata u sat da li se pomerio na guglu bar za jedno mesto na više. Možda će vlasnik sajta ukucavati salon masaze umesto salon masaže, to gugl drugačije registruje u bazi podataka.

Svaka firma je drugačija, ima druge klijente i ne traže svi isto, i zato vlasnik budućeg sajta može da kaže da se kod njega traži nešto drugo. Ja ne trazbijam glavu o zid, jer bi mi svi zidovi bili olupani a prozori razbijeni. Ja guglov alat ukrštam sa iskustvom vlasnika i mojim šestim čulom i to je to, tu su mnogo važniji odnosi.

Ja koristim guglovu alatku već duže vremena i ne žalim se. Evo ti link, koji će ti možda pomoći, tu imaš negde oko 20-ak alata za ključne reči.

136 SEO TOOLS - The Tool Place - Free SEO TOOLs - All In One Place!
http://www.seocompany.ca/tool/seo-tools.html

Ako ti je ovo malo, poslaću ti još linkova sa alatima.
WebDizajniranje je offline   Odgovorite uz citat