Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2011.   #28
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

prvo smarate, skoro svi

drugo diskutujete o tome da li je vredno ucenja ili ne kao da je learning curve ne znam koliki. dobrom devu treba max 2 nedelje da se prebaci na haml, prva dva dana da se navikne na sintaksu i indentaciju a ostatak da radi uz otvoren docs. mislim... tagove pocinjes sa %, atribute prosledjujes sa {} a petje i ostale stvari sa -, realno nije rocket science. ja razumem da je ovakav koncept visak kada vec koristite smarty ili nesto slicno gde postoji gomila helpera, jer ovo pokazuje pravu moc kada se niz objekata prosledi direktno haml (jade, bilosta) view-u pa em sto kucas dosta manje em imas kul fora da djuskas po tom nizu. meni se licno haml sintaksa ne svidja i mislim da sve to moze dosta jednostavnije, ali kada je recimo erb vs haml izbor u pitanju moj glas bez razmisljanja ide na haml stranu. razlika se vidi vec nakon prvog napravljenog viewa kada skontas da za pocetak ne moras da kucas <div></div>

trece sass i slicni nisu ni zamisljeni da vam automagicno izgenerisu najbolji moguci css, vec da na laksi/gotivniji nacin napisete ono sto vec znate. ovakvi alati i pomazu u crossbrowser smaranju kada jednu te istu stvar morate da napisete 100 puta

stylus primer
Kôd:
border-radius()
  -webkit-border-radius: arguments
  -moz-border-radius: arguments
  border-radius: arguments

form input
  border: 1px solid
  border-radius: 5px
postaje

Kôd:
form input {
  border: 1px solid;
  -webkit-border-radius: 5px;
  -moz-border-radius: 5px;
  border-radius: 5px;
}
linear-gradient je jos gori sto se tice browser podrske selektora i propertija tome sluze css3pie, ie9.js ili vec nesto slicno

Poslednja izmena od xippi : 22. 10. 2011. u 14:24.
xippi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" xippi za poruku: