Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 05. 2011.   #95
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Pola stanovnika Srbije živi u Beogradu, pa je onda i logično da pola Internet sajtova potiče odatle............

Eto recimo Peca je u Nišu,
Naslovi.net u Kragujevcu,
PolovniAutomobili.com su nastali u Leskovcu pa su se preselili u Suboticu, Sportske.net Kragujevac,
Moto Berza Kragujevac,
blog.rs i auto.blog.rs iz Raške?!
Južne Vesti,
Goglasi opet Niš.
Infostud Subotica,
.................................................

Upoznam nedavno dečka koji vodi KupujemProdajem.com koji je takođe iz Niša, ali se zbog potreba posla preselio u Beograd.
OK, dobar pregled........ NIko ne negira da su sve ovo uspesni sajtovi, ali - tema je zarada, i tu dolazimo do kljucnog pecinog odgovora (ja ne bih tu nista dodavao):

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
ne zaradjujem puno .........

sto se tice same geografske lokacije... mozda me samo sputava to sto se ljudi iz Beograda vise druze uzivo [tweetupovi, okupljanja], a ja sam od svega toga udaljen geografski - pa je sansa da se neko seti da plasira oglasivacku kampanju na mom sajtu - manja - jer mu nisam toliko dobar ortak kao neko iz Bgd koga srece na svakom okupljanju.

opet - mislim da je i to moglo da se prevazidje da sam seo u auto i dosao u Bgd na svaki tweetup... a tu se opet vracamo na moj prvi problem [face-to-face komunikacija u bučnoj sredini [jer tishe govorim pa sam neupotrebljiv na okupljanjima]]...

generalno - imam utisak da je problem sa 220km mogao da se prevazidje... dokaz za to su uspesni sajtovi koje je Mileusna pomenuo
Peca je "uboo" u cistu desetku ovim odgovorom !!!
Dakle, za profitabilan sajt (naravno, prvo mora da zadovolji sve osim onog "profitabilnog") i tvrdnju da se lova vrti oko nekoliko igraca, kako neko rece "...koji kao da su kao u nekom klanu, i guraju posao/pare/investitore izmedju sebe od jednog do drugog......." treba traziti u:

1. Face2face komunikaciji - ljudi iz "klana" su gotovo svakdnevno zajedno, ne propustaju ni male ni velike dogadjaje, gotovo svakodnevno ispijaju kafu, druze se, razmenjuju iskustva i info o potencijalnim investitorima, najavama desavanja, najavama projekata, upuceni su "inside" gotovo u sve zbivanja i na sceni i iza nje, .......

2. geo-poziciji - 220km iz Nisa, ili 150 od Cuprije ili Kragujevca, iliti 2-3 sata voznje u jednom pravcu za svaki dogadjaj. Mnogo je.
Da bi se ostvario uslov 1, treba zadovoljiti ovaj uslov.

Resenje za centralnu i juznu Srbiju? Preseljenje u BG, kao decko iz KupujemProdajem.com?

Ili da 'vatamo motiku dok je vreme
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com
stecko je offline   Odgovorite uz citat