Tema: 800x600?
Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 09. 2006.   #24
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Pedja
Meni sajtovi na 1024 px sirine izgledaju isto kao kada bi stampali novine na vecem formatu pa bi jednu trecinu savijali da bi se uklopilo u standardan format.

Meni je jednostavno, horizontalni skrol neprihvatljiv. Sajtovi na 1024 px su mi "presiroki" i ne mogu da se skoncentrisem da ih gledam cka i ako maksimizujem prozor citaca. Jednostavno mi ispadaju iz vidnog polja i traze dodatni napor da bih ih pratio.

herbiv.org upravo spada u takve. Neprijatno mi je da citam takav sajt.
imas specifican ukus ocigledno, ili mozda sedis preblizu monitoru....doduse sve zavisi kako je sajt uradjen. Staro je pravilo da linija texta treba da je od 7-12 reci za optimalno citanje (broj karaktera nije bitan jer mozak cita rec po rec, a ne slovo po slovo). Ako se dizajnira kako treba onda nema problema jer ces tu siroku stranicu da podelis na blokove, a ne da se text rasiri na celu sirinu ekrana (Dragan je to i uradio na herbiv.org i meni je skroz prijatno da ga citam na 1440x900, gde se bas rasiri solidno)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat