Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 05. 2009.   #133
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao nn.nn Pogledajte poruku
Tjah, sto ljudi, trista ćudi. Naravno, ako tebe to zadovoljava, ako ti olakšava rad, onda je opravdano. To što ja ne razumem, ne znači da ne grešim. Ali ni obrnuto. Što se tiče rada u lokalu, više volim da imam sve što je neophodno na licu mesta, možda baš zbog toga što u WC-u nemam mrežu. Naglasak na "neophodno", za kodiranje je dovoljan editor i source kod, u krajnjem slučaju, i ne vidim zašto mora da zavisi od FTP servera. Nekad možda nemaš shell pristup, već samo FTP. Ili moraš da radiš off-line.

Verovatno grešim, ali ako sve radiš preko (S)FTP-a, onda ne koristiš version control? Valjda je jasno da pokušavam da kažem da je to korisnije/važnije, nego da sve radi remote (btw, na Linuxu imaš komandu sshfs, pa mountuješ remote fs i ne treba ti sftp). Ne kažem da nije moguće raditi kvalitetno i bez toga, ali za nas koji umemo da zabrljamo, čini mi se da je važnije.

Sad, ako postoji integralni alat koji radi sve što treba i kako treba, što da ne. Ja još nisam naišao na takav, a i mrzim da pravim kompromise u vezi editora. Svaki mi je dobar ako radi isto kao Vim. Navika je čudo. YMMV.
Naravno da koristim svn, samo sto mi je radni dir na dev serveru, a svn na vc serveru.

Sshfs je divan u teoriji ali u praksi je kranje ne pouzdan (radio sa njim 6 meseci, odnosno pokusavao da radim). Radi odlicno xy vremena i onda ti bez obrazlozenja snimi pola fajla a pola maksimalno iskulira, previse drlja po fs i ostavlja gomilu djubreta za sobom.
cvele je offline   Odgovorite uz citat