Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 02. 2012.   #17
m.stojanov
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 03.07.2009
Lokacija: Zajecar
Poruke: 22
Hvala: 2
4 "Hvala" u 1 poruci
m.stojanov is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za m.stojanov
Default

Ja sam FONovac, treca godina, ISiT. Ako te interesuje samo programiranje, pogresices ako upises FON, zato sto od programerskih predmeta do sada imali samo:
-Principe programiranja (najosnovnije stvari u Javi)
-Strukture podataka i algoritmi (takodje implementacija u Javi) - odlican kurs, mada sam cuo i da je dosta laksi od istog na ETF-u, jer momak koji je imao sedmicu iz tog predmeta na ETF-u uspesno drzi kolegama sa FON-a privatne casove.
-Racunarske mreze i telekomunikacije - poluprogramerski predmet, zato sto ces kroz projektni zadatak morati da programiras aplikaciju koja radi online (recimo multiplayer game, file sharing, video/audio streaming...), a sa druge strane ces takodje morati dosta da naucis o mreznom referentnom modelu i slojevima. Veoma obiman kurs, katedra zeli da obuhvati mnoge stvari, a to radi prilicno povrsno i onda je pitanje da li je dobro.

Ako ti ovo deluje sjajno, moracu da te razocaram cinjenicom da je zakljucno sa petim semestrom to sve (3 programerska predmeta od 27 do sada). U velikoj vecini su matematicki, menadzerski i organizacioni predmeti za koje covek treba da ima strpljenja.

Ali, moram da napomenem da ce vrlo verovatno od ovog semestra, pa na dalje biti bolje jer je odnos informatickistali predmet u ovom semestru = 3:3 (radi se modelovanje, baze podataka i programski jezici (C# konkretno).

Ako te jos nesto interesuje, pitaj slobodno ili ovde ili prelistaj forum www.fonforum.org, gde imas odgovore na bukvalno sva moguca pitanja.
m.stojanov je offline   Odgovorite uz citat