Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 02. 2006.   #54
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Pa ja sam iz tog razloga i napisao u svojoj, cini mi se drugoj, poruci o cemu ne pricam (ORM i sta-ti-ja-znam-sta).

Dalje, ovo sto mi koristimo (MyGeneration (koji podrzava cini mi se i PHP) i jos jedan alatcic "in-house-made") omogucuje mnogo vise (i sutra ako bi trebali da promenimo bazu, a necemo, ne bi imali nikakvih problema - svoj kod ne bi morali da menjamo, znaci imamo apstrakciju!), ali niti nas je briga za to, niti nam pada na pamet..(jeste, nesto se suska da bi mogli da menjamo jednu bazu, ali o tom kad bude..)


E sad, sto ovaj tu jedan voli da mnogo prica o stvarima o kojima je verovatno samo citao.. kao da mi nismo culi za ORM, kao da i mi ne bi mogli da trubimo do zore.. Ali ja sam, kako rekoh, lepo napisao da o tome ne pricam.

A evo sta kazu na sql2Java stranici, komentarisu verovatno najpoznatiji i najpopularniji ORM alat na Javi - Hibernate:

Citat:
The point is that this kind of software is great, often technologically speaking they are damn great, but their learning curve are damn steep, and when an exception arise, you are damn lost ...
Meni se manji i laksi alati mnogo vise svidjaju, a za alatima kao sto je Hibernate jos nisam imao potrebe, jer jos nisam radio aplikaciju gde se krece sa druge strane (od objekata, a ne od baze).
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 03. 02. 2006. u 04:28.
degojs je offline   Odgovorite uz citat