Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 08. 2010.   #128
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
...Ali indirektno tako su spasli i mnoge Japance.
Kako je ovo cinično reći, tužno, nemam reči. I to za najveći zločin u istoriji ove planete. Procenjuje se da je u prva 4 meseca u oba grada umrlo oko 246,000 ljudi, CIVILA, žena, dece... Pa i da je nastavljen rat, pa i da je poginulo toliko Japanaca, ali to bi bili vojnici a ne deca!

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
A sta ima veze sto potezem Srebrenicu? Cisto da uporedimo. Prvo mi je palo na pamet. Ali vec sam rekao ako smeta, mozemo neki drugi rat da uzmemo pa uporedimo.

Ali opet, sto smeta?
Smeta samo zato što ti to radiš provokativnim tonom, a ne znam koga misliš time da isprovociraš? Srebrenica je strašan zločin, za mene najstrašniji na svetu jer su ga počinili pripadnici mog naroda, nadam se ne i moja država (što bi bilo mnogo gore), ali ko zna. Ali, ja kažem da je to zločin i osuđejem ga, svi ljudi koje poznajem osuđuju taj i svaki drugi zločin pripadnika našeg naroda, naša država je zvanično osudila taj zločin. A reci ti meni, koji svoj masovni zločin je priznala Amerika? A, ne, oni su uvek imali razlog za zločin, uvek su nekome pomagali, pa i Japancima dok su im pržili decu. Zamisli da smo mi odmah na početku rata avionima i artiljerijom (sve je ostalo kod nas, u JNA) sravnili Zagreb, pobili 100,000 civila, okončali rat i rekli "spasli smo naše vojnike i mnoge Hrvate koji bi izginuli u predstojećem ratu, opravdano je". Strašno.
dacha je offline   Odgovorite uz citat