Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 11. 2005.   #13
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

moje znanje o MVC i Modelu 2 je pomalo sa faxa, iz par knjiga o Javi i par clanaka sa Wikipedie, tako da ne mogu da tvrdim da sam neki poseban poznavalac niti sam se udubljivao u temu do sad, pa sto rece Djole: ako su mene lagalili, lazem i ja vas
moguce da oni nisu lepo objasnili (clanak na wikipediji bas koristi web kao primer, ali objasnjenje MVC je klasicno, isto kao po knigama, znaci View poziva Model, Kontroler poziva i Model i View, Model cuti i smrdi (i registruje callbacks po potrebi))

Jedna opaskica: view nije na clientu, odnosno bitan deo (logika) nije, vec je u php-u ili Smartiju ili kako vec odlucis da generises html...ako ne racunamo na javascript, naravno...

jako me zanimaju prakticne posledice upotrebe jedne, odnosno druge varijante MVC-a, ako je neko potkovan teorijski i prakticno oko ovoga...Sta je po vama flexibilnije, lakse i brze za napraviti, i naravno efikasnije ? (mislim da je to dobar redosled prioriteta, bar za mene...)
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat