Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2008.   #58
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Slazem se da je mnogima itekako dovoljno da imaju residual income od 500 do 1000 evra mesecno od svog nekog pisanija. Jos ako je u pitanju posao gde radis do pola sata dnevno jer si ga automatizovao pa content "dolazi sam" onda je jos bolje.

Meni je npr. neshvatljivo i neozbiljno kako je ono sto je prosle godine bio trend da se svakih 2 nedelje pojavi sajt za poslove tako ove godine malo-malo pa vidim community ili dating sajt. Vide kako je u Top 20 srpskih sajtova 5-6 community sajtova pa misle da mogu i oni preksutra da budu tamo. Imam 10 godina Internet iskustva ali nikad ne bih sam zapocinjao tako nesto jer smatram da nije moguce napraviti ozbiljan sajt kao one man show, ali u Srbiji bi mnogi voleli sami da rade sve jer misle da sve znaju i da ceo kolac zadrze za sebe a ne da ga dele sa nekim. A ne znaju da je bolje imati 10% od neceg dobrog nego 100% od nicega.

Postoji trend sa razvojem tzv. instant sajtova gde se kupi/ni ne kupi skripta za igrice, video i slicno, malo (ili uopste ne) sredi i onda se stavi Google Ads i onda misle da ce da krene ona get-rich-quick floskula "Earn while you sleep". To su tzv. Made for adsense sajtovi ili blogeri koji s vremena na vreme napisu populisticki sadrzaj koji nema veze sa onm cime pisu ali ima itekako veze sa nekom vesti koja je u fokusu pa onda na taj nacin zele da dobiju nove posetioce koji nisu njihova ciljna grupa. Ti sajtovi stvarno mogu i da zarade nesto ali kao sto Bluesman rece treba definisati sta znaci "dobra zarada". Ti koji imaju te instant sajtove npr. 10-ak pa na svakom nesto malo zarade ali kada se sve skupi moze to biti i neka lepa suma. Mislim da takvi sajtovi iako mogi biti korisni za vlasnike istih, unazadjuju web jer postaje sve vise nekvalitetnih sajtova i onda neko prvi put dodje na Net i vidi takve sajtove i misli da su svi takvi. A obicni ti koji prave takve sajtove se sluze svim i svacim kao npr. kupovina linkova, black hat SEO i slicno samo da bi po svaku cenu dosli do neke zarade.

A o nekada kvalitetnim forumima i sajtovima koji su sve podredili banerima i da ne pricam.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 19. 10. 2008. u 13:05.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dejan Bizinger za poruku: