Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 11. 2007.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default XTML Strict vs Transitional

Juče sam pričao sa jednim klijentom kome treba da odradim nešto i malo me je iznenadio pitanjem: "vidim da sve radiš transitional, da li bi bio problem da uradiš strict". Nisam do sada imao klijenta sa takvim zahtevom, pošto sam do sada uvek radio "save as" prethodnog projekta u novi, pobrišem ono što je specifično za prethodni i krenem sa standardnom osnovom koja uključuje i header:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">

Moram da priznam da nisam nešto puno ni obraćao pažnju na to jer nisam od onih super-čistunaca koji ne mogu da spavaju ako im dokument nije 100% valid (da se razumemo, ovo nije prozivka istih, respect za takve, ja samo govorim šta nisam)... bitno mi je samo da radi kako treba.

Umesto da istražujem, možda neko može da mi kaže kakve su prednosti strict DTD i šta bi klijent koji insistira na tome eventualno dobio.

Koliko se sećam bilo je ovde nekih diskusija o stvarima koje nisu radile pod strict DTD, a rade sa transitional ili nekim drugim...

Kada smo kod strict, da li ga podržavaju browseri, i da li prave probleme. Da li da idem sa 1.1 ili 1.0?

Generalno da skratim... šta dobijam / gubim sa strict? Ili je to samo "fensi" fora kao "look ma' I am doing strict" ?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat