Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 03. 2007.   #1
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Question N Selekcija ?

Prvo neka moderator promeni naslov teme ako ima bolji, jer ja nisam znao kako da ga nazovem. Hvala.

Problem je sledeci:

* mozda je bolje reci umesto tablice, skup, ali ovako je razumljivije

Imam N tablica koje u sebi sadrze unikatne redove i jedan red koji moze da predstavlja sve ostale (nesto tipa "All"), ili moze da predstavlja nebitan podatak, zavisno od situacije.

Postoji par tablica koje su "main" tablice na osnovu kojih se "otvara" mogucnost selektovanja podataka iz ostalih. Moguce je selektovati vise vrednosti iz svake tablice.

Na osnovu izabranih podataka logika treba da prikaze neki krajni rezultat (ili vise rezultata) koji zavisi od svih izabranih podataka.

Moj zadatak je da napravim logiku na osnovu koje cu "nauciti" ovaj sistem kako da radi tj da mu dam relacije.

Resenja koja trenutno imam u glavi su sledeca:

1. Sistem puteva (podseca me na puteve )

Resenje se zasniva na tome da za svaku kombinaciju podataka koju izaberemo prethodno (tj put koji prodjemo) pamtim neku prethodno zadatu vrednost za svaku tacku/podatak (npr 1-1,2-5, ... N-M) i na kraju da zapamtim u bazi taj put i upisem rezultate. + za svaku tablicu na tom "putu" moram da definisem parent/main tablicu ukoliko postoji.

2. Obrnuti sistem

Krecem od resenja i svakom od njih zadajem sistem bodovanja relevatnosti nekog podatka. Sistem bodovanja bi morao da se razbije na par kategorija jer su neki podaci (iz main tabela npr) stariji i vrede vise bodova. + Iz svega ovoga treba da napravim frontend sistem selekcije sa kategorizovanim podacima.


Svi podaci se unose "peske" kao sto se i sistem uci ..., treba da izaberem resenje koje je najjednostvanije za korisnika. Cini mi se da je prvo resenje vise "user-friendly" zato sto se u drugom lako moze zbuniti oko kategorizacije bodovanja.

Nadam se da me je neko razumeo ?

Pucajte ...

Hvala,
Ivan
Ivan je offline   Odgovorite uz citat