Pogledajte određenu poruku
Staro 30. 12. 2012.   #33
Luka Paunovic
novi član
 
Avatar Luka Paunovic
 
Datum učlanjenja: 06.08.2012
Lokacija: Užice
Poruke: 4
Hvala: 5
1 "Hvala" u 1 poruci
Luka Paunovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Luka Paunovic
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
da potkrepim svoju "suludu" teoriju:



ne lice li vam ove gotovo prave linije na balans?

neko ko prati DPT [a ne ucestvuje] mi je "dobacio" da google ne balansira samo posete, vec i posete za odredjeni keyword [tipa: imaces oko 700 poseta za neki jaci keyword konstantno], a balansira i adsense zaradu vestacki [prica se bazira na adsensu koji zaradjuje dosta, pa se tu lakse vidi balans].

elem, uporedjujem grafikon sa drugim pretrazivacima...
google prosto pravi ravnu liniju od ponedeljka do petka, u blagom padu ka petku.
drugi pretrazivaci mnogo osciliraju za taj isti period [ako nekog zanima screenshot postavicu].

prakticno, kao da odrede svakom sajtu koliko ce poseta imati, tipa: mycity ce dobiti 15k svakog dana, DPT 2k, ES 25k, burek 30k, i nema odstupanja mnogo... toliko koliko ti dopuste tolko imas, plus-minus 1%.

normalno, vremenom rastu i opadaju PR koeficijenti, ali je poenta u tome da google izgleda svakom odredjuje propusnu moc "cevovoda"

e sad, da se vratimo na primer poddomena.
da li je bolje da svaki pod-sajt ima svoju 'propusnu moc', ili da sve ide kroz jedan veliki cevovod
ako jednog meseca odredjena tema bude vise trazenija nego ostale teme, mislim da kroz taj cevovod nece bas tako lako da prodju sve posete za tu temu, tj. nastace 'guzva', jer google ne shiri cevovode 'po potrebi' vec na osnovu generalnog koeficijenta za ceo sajt, sto znaci da ostatak sadrzaja utice na 'shirinu cevovoda'.

kao zaseban pod-domen - on sam sebi odredjuje shirinu, pa ako je tema tog sajta trazenija - koeficijent raste, propusna moc prati to, i sadrzaj lakse dobija posetu.
nema 'zagusenja'.
Ovo je za mene strašno
Sam sam primetio isto ovo kao neka teorija zavere
__________________
www.pegazhosting.com
█ Web Hosting | Reseller | Registracija domena
Luka Paunovic je offline   Odgovorite uz citat