Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 12. 2005.   #18
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao andrej
@bojan_bozovic

Cek, po toj logici onda TV gledaoci ne bi smeli da prebacuju kanal dok ide blok reklama usred filma, jer moraju da odgledaju ono sto im se servira?!
Nece biti. Mozes da napustis sajt, sto je ekvivalentno prebacivanju kanala. A ti hoces placeni kanal, tj. bez ili sa vrlo malo reklama dzabe! To je! Zasto Andrej ne koristis samo Wikipediu vec sajtove na kojima postoje reklame, ako ti iste smetaju? Zato sto hoces da koristis sajt koji je neko mozda platio, koji odrzava, za koji placa bandwidth, i za koji mozda postoji placena ad-free opcija dzabe! Da isti Adblock menja user-agent ja bih mogao da korisnika sa Adblock preusmerim na stranicu za registraciju placenog ad-free sajta, kako moze i svako bez Adblock. Medjutim, zbog GNjU zelotcina koji prave adblock to nije moguce! Link sledi:http://weblogs.mozillazine.org/asa/a...spect_for.html

I citat :::
Citat:
Joel, you may not like it but your model of spewing ads all over a customers (or prospective customers) is dying. Find a new model or parish.

I am 100% committed to giving users control over what their computer does. If you can't accept that the user _is_ going to be in control, you won't last long on the web.

Find a new way. If you don't then your competition will.

- A
Posted by: Asa Dotzler on July 6, 2005 01:59 PM
Asa je upravo zelotcina koja je napisala Adblock. Vidis, 99% korisnika je zadovoljno ovim modelom dok 1% (sve otprilike) koristi paid ad-free servis na sajtovima. Misli da ce se 99% odsto korisnika prilagodjavati njemu? Lepo, moze od svojih para da zakupi 1000 servera i napravi Google i Yahoo! Kreten!

BTW da imam sopstvenu firmu kao Commision Junction Asa Dotzler bi vec bio na sudu zbog krsenja copyrighta i DMCA. Nisam ja kriv sto budala ne vidi gde ce zavrsiti.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 27. 12. 2005. u 12:13.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat