Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 02. 2012.   #8
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Znam to.Ja sam mislio na to koliko poreza ustedi pomoci offshore kompanije. Pretpostavka je da je najbitniji sporazum o dvojnom oporezivanju sa kiprom, jer bi inace imao firmu negde gde je porez na dohodak nula.

Inace svaki direktor/shareholder u srbiji uzima novac preko dividendi, to je sasvim normalno, Nisam ja nezadovoljan sto miskovic radi tako, zanima me kako tacno radi i koje su mu obaveze a koje su prednosti, jer do sada nisam video korektno objasnjenje za tako nesto. Samo pretpostavke.

Lose je za drzavu, pod uslovom da drzava ima neke namenske nacine za trosenje novca. ja sam u nekim obliznjim zemljama, a i nekim zemljama koje su bas blizu video da se novac ne trosi namenski. Npr u drzavnim institucijama sirom pomenute obliznje zemlje, koja je vrlo blizu , imas 5 potrebnih radnih mesta a 50 zaposlenih. Oni platu primaju od savesnih poreskih obveznika i od raznih korektivnih akcija drzave kao sto je prodaja preduzeca. I ima neke odlicne mere za start preduzeca, kao npr mnogo vece (procentualno) poreze za mala nego za velika preduzeca, sa labavim propisima, tako da ako u poreskoj sluzbi neki sluzbenik primete da zaradjujes vise od njega, onda imas privilegiju da porez bude jos vise povecan.

U tom slucaju bi placanje mnogo vecih poreza nego sto po zakonu treba cudno. Npr porez na dividendu ako gledamo vece sume je 10+10% - a za isplatu plate je negde 46% +15% onaj dodatn i porez na velike sume.
buksula je offline   Odgovorite uz citat