Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 02. 2006.   #1
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default Izmena IP sekundarnog name servera

Pošto neki registrari, kao recimo DENIC (nemački NIC) zahtevaju da primarni i sekundarni NS imaju IP adrese sa različitih subnet-ova, možda ću morati da promenim IP adresu za sekundarni name server. IP je već naručen a mene muči jedno pitanje:

Ako ja na SEKUNDARNOM DNS (ns2.utp-code.com) promenim IP adresu, da li ce biti problema sa domenima (da li ce biti vidljivi) dok se ne aktivira promena?

Ja sam predlozio da dodam treci NS: ns3.utp-code.com, da ova prva 2 ostanu nepromenjeni - da li to moze da bude ok? Mada mislim da oni zahtevaju da primarni i sekundarni budu sa 2 razlicita subneta.

Nemojte da me pitate "zašto je to tako", pošto ne znam odgovor (ako neko zna, može da me "počasti" istim), znači glavno pitanje je šta se dešava kada se promeni IP adresa sekundarnog NS.

Napominjem da su svim domenima upisani imena za nameservere (ns1..., ns2... ) a ne IP adrese tako da očekujem da tu ne bude nikakvih problema.

Ako ja dobro shvatam celu "problematiku", uglavnom se koristi primarni DNS, a sekundarni je više kao backup?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat