Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 01. 2008.   #5
Visitors
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.12.2007
Poruke: 23
Hvala: 1
1 "Hvala" u 1 poruci
Visitors is on a distinguished road
Default

Hvala. Kod radi, ali je sad jos veci problem. Na bilo koji link da kliknem za stranu unutar sajta, on me vraca na pocetnu stranu, tako da nista od ovoga, a bas sam mislio da moze da uspe, makar privremeno.

Evo cele price.

Sajt http://www.prsata.com koristi coppermine skriptu jer se sajt sastoji samo od slika i u to vreme, pre godinu dana, to mi je delovalo kao ok resenje za ono sto sam zeleo da uradim.

Skoro sam postavio naplatu putem sms-a na tom sajtu i tu sejavlja problem. Morao sam da zastitim sve slike passwordom kako bi samo ulogovani posetioci mogli da ih vide. Skripta je takva da tu gde su slike tu su i thumbovi, tako da su i oni zasticeni passwordom i pri svakom ucitavanju strane, ucitavaju se i thumbovi koji su zasticeni passom i oni prave problem. Pitao sam developere coppermine skripte da li mogu da premestim thumbove u drugi nezasticeni folder, ali su rekli kako je to tako automatski namesteno i da je to to.

Prilagodio sam se toj situaciji i zastitio sve i slike i thumbove, a ostavio ulaznu stranu i stranu za logovanje. To naravno dosta smanjuje CTR uclanjenja jer posetioci ne mogu da vide sta ih ceka na sajtu i verovatno veliki broj njih odustane i ode. Ali rekoh nema veze, neka bude privremeno resenje dok ne smislim nesto drugo.

E onda dodje google i padne mi na pamet da ce svi koji dodju sa google-a verovatno i da odu jer dolaze na sve moguce strane, zavisno od pretrage, a mozda 30% dolazi direktno na glavnu stranu. Nije malo izgubiti 70% potencijalnih korisnika.

I tako mi je sad sve zbrkano, umesto da unapredjujem sajt, vec dva dana lomim mozak oko ovoga.

Ako nista ne ispadne od ovoga, moracu ceo sajt sa 3000 slika da prebacim u blog ili tako nesto. Jeste daje to veliki posao, ali ne zalim, jer mi je ovo projekat na duze staze.

Jel ima neko bar ideju sta bi moglo da se uradi ili da polako instaliram wordpress pa da krenem sa prebacivanjem.

Hvala svima unapred.

Poslednja izmena od Visitors : 07. 01. 2008. u 13:19.
Visitors je offline   Odgovorite uz citat