Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 12. 2005.   #54
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Izjave da je su Y! mail ili Hotmail bolji od GMaila su jednostavno smešne. Da su istinite ni Y! ni MS ne bi imali reinkarnacije tih sistema u betama.

Iskreno, ne mogu da mislim dobro o kompaniji koja je pokušala da ubije web kao platformu samo da bi što više osigurala svoj monopol. Da je do Microsofta weba danas ne bi ni bilo ili bi bio prilično zakržljao! Google i par drugih kompanija (37s, Flickr, Apple i Mozilla sa svojim browserima bez kojih ne bilo ništa...) su doneli inovacije i udahnuli malo svežine u ustajali web. Yahoo! i MS uskaču u priču tek u zadnjih pola godine / godinu i to uglavnom kopiraju ili kupuju.

Šta je zadnje inovativno MS doneo na Web? Live? Ja za tu ideju (Live još nije konkretan proizvod tako da se ne može ni gledati kao proizvod) znam već dve godine, a osnov cele priče je Google i spekulacije o Google OSu. Stvarno, navedi jedan servis koji je MS plasirao na web koji je dovoljno svež i inovativan da su ga drugi prekopirali. Sorry, ja se ne sećam ni jednog.

Činjenično stanje: Microsoft na webu ne postavlja standarde. To rade drugi, on samo prati. Ne kažem da je to loše, samo nemojte mi veličati MS kad je web u pitanju.

PS: Outlook jeste dobar program, ali sam se nakon 6 meseci korišćenja vratio na Thunderbird. Nisu svi spremni da plate 100$ za stvari koje im drugi programi nude za dž (ne koriste svi sve mogućnosti koje program nudi već samo onaj skup koji im treba - meni treba mail klijent, a Outlook je znatno više od toga).

Poslednja izmena od Ilija Studen : 24. 12. 2005. u 19:42.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat