Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 02. 2012.   #50
biske
Иван Бишевац
Qualified
 
Avatar biske
 
Datum učlanjenja: 27.08.2008
Lokacija: Зубин Поток
Poruke: 176
Hvala: 109
208 "Hvala" u 18 poruka
biske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za biske
Default

Citat:
Фејсбук је довољно јак да умрежи читав свет, али умало да падне због Новака Ђоковића! Апликација за виртуелно фотографисање са најбољим спортистом света изазвала је хаос, јер ју је користило чак 416 посетилаца у секунди, па је заустављена.

Новак Ђоковић је на свој Фејсбук профил поставио апликацију наставак.
Да ли су ови новинари лоше пренели вест или ја нешто не разумем?
Зар не би требало да је апликација та која је загушена а не сам фејсбук? Не верујем да је фејсбук за мало пао зато што је ова апликација била превише искоришћена у одређеном тренутку.

Друга ствар која ме интересује је да ли је ова апликација користила неки стандардни хостинг па се ово десило? Јер да је користила Cloud, ово не би требало да се деси, зар не? Ово ми је интересантно пошто у SaaS књизи има пример за Farmville:
Citat:
Rapid growth of FarmVille The prior record for number of users of a social networking game was 5 million. FarmVille had 1 million players within 4 days after it was announced, 10 million after 2 months, and 28 million daily players and 75 million monthly players after 9 months. Fortunately, FarmVille used the Elastic Compute Cloud (EC2) from Amazon Web Services, and kept up with its popularity by simply paying to use larger clusters.
biske je offline   Odgovorite uz citat