Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2007.   #55
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Jedan ozbiljan reality check...
Citat:
Originalno napisao ylodi Pogledajte poruku
Da li će ljudi kupovati nešto što mogu dobiti i koristiti besplatno? Hoće, jer žele da se Ext i dalje razvija i jer znaju da Jack i ekipa zaslužuju da ih se nagradi za tako izvrsni library.
Apsolutno ne. Ext ce kupovati developeri/kompanije kojima treba ozbiljan support i odgovarajuci licensing terms. Kakva nagrada, kakve zasluge, kakve emocije?

Citat:
Originalno napisao ylodi Pogledajte poruku
Da li bi vi radije imali klijente koji žele platiti za vaš produkt ili one koji će ga platiti jer im nije ostavljen drugi izbor?
Ne znam da iko kupuje neku aplikaciju jer mu nije ostavljen drugi izbor? Tako nesto prvi put cujem.

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Ako mu kupe licencu samo oni sa bloga/foruma koji su rekli da ce uzeti, imace dovoljno novaca da zaposli sekretaricu da 8h dnevno radi support i odgovara na pitanja po forumu, pise dokumentaciju itd.
Ja ne znam kako da te shvatim ozbiljno posle ovakve krajnje pausalne izjave? I to nakon svega sto se (bar ja) upljuvah da objasnim da upravo tako ne moze da se razmislja... I to ne pricam o Iliji, on je covek svoj put odabrao, nego jednostavno diskutujem na forumu...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.
boccio je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" boccio za poruku: