Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 10. 2006.   #64
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Ako je trenutna posecenost Tehnopolisa 1800 jedinstvenih poseta dnevno to je svakako mnogo vise od poseta koji bilo koji blog ovde dobije. Barem tako pretpostavljam.
Pogrešno pretpostavljaš

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
@Goran: Naravno da nije problem autora sto rubrika trenutno ne zaradjuje pare ali su svi sa time upoznati od starta. Imam coveka koji radi u Credit Suisse, uskoro u Microsoft Switzerland i koji ce da pise na Tehnopolisu. Sta mislis da li bi njemu nesto posebno znacio honorar od tekstova. Sigurno mu vise znaci promocija.
Onome ko radi "u Credit Suisse, uskoro u Microsoft Switzerland" sigurno nije ni potrebna promocija na nekoj sekciji nekog lokalnog sajta u Srbiji (globalno gledano, pošto je pomenuti u inostranstvu).

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Sto se tice konsaltinga, to se uvek moze tako postaviti. Neko kaze to, to i to ne valja ili zasto smo izabrali ovo a ne ono, a kada se pita koje je bolje resenje onda se kaze da trazim konsalting besplatno. Ne nego samo objasnjenje.
Nastupaš sa pozicije menadžera, nekog nivoa, "najkomercijalnijeg i najboljeg" domaćeg Web sajta, a tražiš objašnjenja ovakve prirode, to samo govori o vašem interno-stručnom nivou ili nedostatku istog.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Sto se tice gerila marketinga, da li ovo nije gerila marketing? Ima jos mnogo takvih primera na forumu ali verovatno se nekima tako nesto nikad ne bi moglo prigovoriti.
Primer teme koju si naveo nisam ja pokrenuo, niti sam od ikoga to tražio.


Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Ono da pokretanje jedne sekcije u CMS-u traje 5 sekundi i da se to poistovecuje sa Tehnopolisom je stvarno neozbiljno.
Onda je to problem do vašeg CMS-a. Taj vaš tehnopolis kao da je spejs-štal ali možda su ti tako to predstavili vaši programeri (moraju i oni da opravdaju naknade)

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Kada kazes valorizovanje besplatnog rada, da te pitam nesto. Kada odes na neku domacu konferenciju jer trazis da ti bude placen honorar posto ces da predajes ili predajes zbog drugih razloga? Na nekim konferencijama autori placaju sami i put, smestaj i kotizaciju pa to nikom ne smeta. Ali naravno kada je rec o B92 to je nesto drugo.
Nisam predavao tamo gde nisam bio plaćen, a što se tiče "autori placaju sami i put, smestaj i kotizaciju" verovatno imaju neke jake razloge, i ne ulazim u njih.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Mislim da je dosta receno vise na ovu temu, barem sto se mene tice. Na teme vezane za B92 se vise necu upustati posto vidim da u Srbiji vrlo mali broj ljudi ceni trud domacih ljudi nego se ide po principu "Neka komsiji crkne krava".
Sad mi nisi jasan. Govoriš o B92 kao o dobrotvornoj instituciji od nacionalnog interesa, a ne o kompaniji u vlasništvu stranih investicionih fondova koji se isključivo vode profitom. Tehnopolis ili bilo koje drugo obogaćivanje/unapređenje produkta, su u funkciji proizvoda koji se zove B92, odnosno generisanja viška vrednosti za njegove titulare.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat