Pogledajte određenu poruku
Staro 05. 10. 2006.   #67
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default da i ja nesto kazem

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ako nije, onda sam jako zadovoljan jer se ispostavilo da, kao normalni ljudi umemo da padnemo u vatru, ali kao kvalitetni ljudi umemo jako dobro da se iskontrolišemo.
Ko bre normalan i kvalitetan? Sad će' da vidiš kad zakuvam!
Šalim se naravno, super je što možemo i da sukobimo mišljenja a da ne bude zle virtuelne krvi.

No vratimo se na temu. B92.net je trenutno najznačajniji sajt na srpskom virtuelnom nebu. Kao što je to pre bila 3-4 godine Krstarica i Serbian cafe, koju godinu ranije.

Halo, molim...

Stvar je jednostavna. Napretka web-a nema bez para, para nema bez masovnosti, masovnosti nema bez sadržaja koji privlače ljude. I to ne 1/10 K ekipe koja se okuplja oko devprotalk-a ili ES-a već masovnosti nema bez raznoraznih Pera, Mika i Laza koju bi možda samo čitali mejla a sad imaju i da vide šta oni geyevi, mamu im..., pišu na blogu. Pa im i odgovore. Pa je tu sad i rublika o kolima, ima i taj Tehnopolis, još da se uvedu i neke cice pa da se sa njima chatuje.

Otišao sam daleko ali suština je u sledećem.

Sigurno da većina od iznetih primedbi stoji. U tehnički deo se ne razumem ali i sam često zalutam na tom sajtu, tražim nešto, nerviram se što nema linka.
Sa druge strane potpuno su mi jasni uslovi u kojima Dejan i ekipa rade. B92. net vuče bar polovinu budžeta za online oglašavanje u Srbiji. Što na račun, što dilovi i kompenzacije. Gledam recimo evo već godinama animirani baner ABS holdinga na prvoj strani, desno. Ili administrator ne zna da ga skine, ili je vlasnik ABS-a deoničar u B92 ili je nameštajem opremio celu novu zgradu. Tu su i partnerstva (mi imamo baner na ekonomiji i veoma smo zadovoljni). Kako god navuče se mesečno 5-10 K evrića. Kao prvo ta lova ne pokriva plate, doprinose, kafe i sendviče za web tim + novinare koji pune sajt. Kao drugo tu cifra oglašavanje na TV-u uzme za dan, ma šta za dan za prosečni jutro. Zabole onda vlasnike, koji god da su, da ulažu u taj projekat. Mislim čudno je da ulažu i ovo što ulažu. A web ekipa se trudi da Pere, Mike i Žike uvede u svekoliki i prekrasni svet web-a, pokaže im da mogu da diskutuju na forumu, da mogu da se verbalno pokolju po blogovima itd. Što je super.

off topic: Pogledajte odgovore u blogu gde se citiraju delovi prethodnih odgovora. 90% ekipe ne zna da ubaci quote tag. Nebitno naučiće.

Da se vratim i završim, konačno. Ovakve rasprave su potrebne i veoma korisne. Nauči se nešto, ukaže na probleme. Mislim da su osobe koje se okupljaju na ovom forumu veoma dobronamerne i pozitivno nastrojene.

Sa druge strane poslovanje u Srbiji prepuno je prelepih izazova i divnih iskustava. Nema tržišta, bar ne pravog. Još uvek 30% zaposlenih radi u javnim preduzećima, na delu je burazersko-komšijsko-partijska ekonomija. Ona polako nestaje ali je žilava. U takvom okruženju treba imati i biti poveliki entuzijasta pa se baktati sa web-om. Ukratko, Dejane probaj da prihvatiš što više sugestija i da ih primenite u skladu sa mogućnostima a svima neka nam je Bog na pomnoći kad se ovim poslom bavimo.

Miloje opširni

P.S. Jesam li već negde napisao da mi se veoma dopadaju bluzmenovi emotikoni?
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat