Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 08. 2012.   #1
etelteam
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.05.2012
Poruke: 18
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
etelteam is on a distinguished road
Default Maskiranje browse button i IE

Imam upload formu. Problem je sto klijent trazi da se umesto browse dugmeta ubaci neka fensi slicica.

Ja sam to uradio na sledeci nacin:

Napravio sam div sa tom slicicom a u njemu stavio <input type="file"> polja koje sam sakrio. Stavio sam
Kôd:
opacity: 0;  -ms-filter: 'progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha(Opacity=0)';filter: progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha(Opacity=0);
Cilj je da kada se klikne na sliku u stvari se klikne na browse dugme... Pored toga od prethodnog resenja imam preko JQuery-a da kada se klikne na sliku, pokrene se dogadjaj kao da se kliknulo na browse dugme, ubacuje se putanja u novo polje, itd.

1) U svim pretrazivacima izgled je dobar.
2) U safari, operi, chrome, ff radi super.
3) Problem je u IE. POsto sam za div stavio sirinu 200px, onda sam i za <input> stavio toliko. Tako da kada kliknem na desnu polovinu slicice aktivira se klik i sve je ok, a ako kliknem na levu polovinu nista se ne desava, tacnije pojavi mi se kursor misa kao da cu upisem tekst (posto se input sastoji od dela browse i dela koji prikazuje selektovanu putanju, znaci ponasa se kao da hocu da upisem tekst u to polje u kome treba da se pojavi putanja fajla)...

Jel zna neko ispravan i bezbolniji nacin dodavanja slicice Browse dugmetu , a pri tom da se vidi dobro u svim pretrazivacima? Ili neki savet oko resavanja ovoga?
etelteam je offline   Odgovorite uz citat