Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 11. 2007.   #1
zhille
Glupi "dezajner"
Na probnom radu
 
Avatar zhille
 
Datum učlanjenja: 24.11.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 11
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
zhille is on a distinguished road
Thumbs down IE i php include - imbecilan bug...

Imam jedan problemcic u IE koji mi se javio par puta, jako je imbecilan i tera me da jako nepregledno kodiram da bi sve ispalo kako treba.

Elem...u zadnje vreme se trudim da olaksham sadrzhaj i editovanje strana uz pomoc PHP-a i include funkcije. Sve to lepo radi, medjutim imam taj imbecilni bug u IE-u. Kada je ceo kod u jednom dokumentu sve izgleda i radi kako treba.

Medjutim, kad odvojim samo recimo navigaciju u .inc fajl, ili u poseban .php fajl, na scenu izlazi retardirani IE. Ne znam zashto, ali on bukvalno razdvaja elemente kad god ja zapochnem novi red koda zbog preglednosti...pa mi se napravi po 2-3 px razmaka izmedju dve slike za navigaciju, pojavi se donja margina na recimo headeru itd. I shto je najsmeshnije, jednom sam chisto iz radoznalosti upisao sav kod menija u single line, i ladno je tek onda IE prikazivao kako treba. Al zamislite kab bi imali meni od 6-7 stavki sa recimo rollover slikama i josh gomilom atributa. Taj kod je bukvalno nepregledan.

Nije mi problem da to poravim pomocu IE-specific CSS stila, ali zashto bi pravio dodatni CSS kad je mozda problem u nechemu imbecilnom tipa encoding ili shta ti ja znam

Jel moze neko da mi objasni zbog chega se IE tako ponasha prilikom include-ovanja? Sajtove uglavnom testiram direktno na netu.

Ako nije dovoljno jasno, napravicu neke screenshotove, sad stvarno nemam zhivaca
zhille je offline   Odgovorite uz citat