Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 05. 2012.   #4
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dee Pogledajte poruku
postoji jos jedna zamka: ako covjek nema samodiscipline onda produktivnost drasticno opada.
uf... ovo tako potpisujem

Citat:
Originalno napisao dee Pogledajte poruku
Ipak, uz sve prednosti i mane, ja radim od kuce vec sad skoro 5 godina i ne bih se nikad odrekao te slobode. Vremenom covjek nauci organizirati si dan i nadje se neusporedivo vise vremena za sve (iako se vise i radi).
isti slucaj ovde. poenta je u organizovanju sopstvenog vremena i mora da postoji jako dobar razlog da bih se toga odrekao. sa druge strane uvek je lakse dresirati druge nego sebe :P

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Pre nego li sam postao "corporate drone" imao sam srece da radim uspesno neke sajtove i imao tada pristojan prihod (za moje uslove) od toga. Usled nekih gresaka, neiskustva i krize koja je satrala tadasnji jedini kanal prihoda (adsense) ja sam se prebacio na menjanje svog vremena za pare. Mislim da sam zreliji, iskusniji i da bolje shvatam sta treba da se uradi da bi se sada to postiglo.
jup. tu je kvaka. ako si drone onda ti je kreativnost procedjena kroz birokratiju ali si siguran da plata leze prvog ili poslednjeg u mesecu u zavisnosti po cijem si standardu mnogo je teze kada si solo artista, dolazis u situaciju da radis bud zasto da bi imao za hranu, o neplacenim racunima i da ne govorim, a onda uleti neki super projekat koji sve pokrije pa si miran jos nekoliko meseci, pa opet u krug. mada sve zavisi i od drugih faktora, ja mogu ovako da laprdam ali sigurno je da bih drugacije pricao da imam decu

generalno dokle god se pruzaju usluge ista je prica, fora je imati proizvod koji kao sto si rekao radi dok spavas. slazem se sa ivanom da su sajtovi passe i da je novac u appovima i servisima, ali je tu daleeeeko veca konkurencija i igraju mnogo veliki igraci sa dooooosta novca jer su svi upali u frenzy i zele svoju milijardu

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Uvek ima ko zna i da posavetuje i da uradi za platu/ procenat... daleko je veci problem naterati sebe da ne budes control freak koji pokusava sve da uradi sam (npr. ja to jos nisam naucio iako znam svu "teoriju")
+1

a sa druge strane treba biti obazriv jer ljudi imaju tendenciju da te zajebu inace ako je proizvod dovoljno dobar takvi koji bi da se useme za kintu dolaze sami :P
xippi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" xippi za poruku: