Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 02. 2008.   #15
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Video. Rešenje kakvo samo monopolista može da predloži:

"Hajde sad svi lepo, pošto smo godinama imalu tolerantno đubre od engine dodajte markup u svoje dokumente kako bi naš browser skontao da je isti po standardima. Mi ne možemo da skontamo bolje rešenje, ali se oslanjamo na vaš osećaj odgovornosti prema 70% posetilaca koji naš browser koriste po inerciji jer isti dolazi preinstaliran uz najpopularniji OS. Ajd uzdravlje!"

S vedrije strane - bar se trude. To je za pohvalu i dok kotraljamo napred - dobro!
Ovo baš i nije tačno. Prvo, MS je prihvatio rešenje koje su iznašli sa ljudima iz Web Standards projekta - isti oni koji su kreirali Acid2 test.

Drugo, ne moraš da dodaješ meta tag, možeš jednostavno da koristiš odgovarajući DOCTYPE (npr. za HTML5, ali poslužiće i bilo koji drugi koji nije "widely deployed"). I to je 100% "standardno" rešenje, bez ikakvih meta tagova. A i sa tim tagom, zar to nije jednostavno rešenje: umesto da prepravljaš ko zna koliko starih stranica, sada samo dodaš jedan meta tag u nove stranice. Prilično jednostavno, čini mi se. A dok browseri koji prolaze Acid2 nakupe korisnika, proći će vremena..

A koje je tvoje rešenje?

P.S.
Usput, ako je MS monopolista, kako ti onda ne koristiš Win/PC? Mislim, nisi li na Macu? Osim toga, naravno da MS neće raditi protiv sebe, sve dok nije primoran. Čim se konkurencija setila da uradi nešto, stvari su se pokrenule sa mrtve tačke.. Mac, Firefox su najbolji primeri.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 21. 02. 2008. u 19:00.
degojs je offline   Odgovorite uz citat