Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 02. 2008.   #17
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija
Prvo su "pokvarili" internet jer su dugo gurali previše tolerantan i bugovit engine, a sada idu "Don't break the internet" filozofijom? ALO BRE, VEĆ JE POKVAREN i oni su krivi za to.
Ne znam. Nisam siguran da je IE počeo sa tim "gutaj sve živo," a ne Netscape pre njih.

Kako god, rekoh: gde je bila konkurencija da natera MS na promene? Nigde. Čim je FF uzeo malo više prostora, eto IE7, a evo i IE8. Pa zar nije očigledno onda kako naterati MS na posao.. Mogli su svi da sede i dalje i kukaju.

Ne znam, ali koliko browsera je pre 10-tak godina uopšte "marilo" za te standarde, a o programerima tek da ne pričamo? Stvar je da su aplikacije napisane davnih dana, a sad treba gledati kako što bezbolnije uraditi tranziciju, a ne obrnuto - šta me briga..

Citat:
Odluka koju su trebalo da donesu je teška. Videćemo kako će biti na kraju, ali mi se ne sviđa jer umesto da skupe muda i saseku problem oni ga samo održavaju u životu.
Pa nije MS-u problem da IE8 podesi da po difoltu radi u standardnom modu. Pa to je njima najmanji problem, možda treba da se promeni neko useIE8mode = false u true Moja pretpostavka je da su veliki klijenti jednostavno rekli: ne dolazi u obzir - ko će da prerađuje stare stranice - vreme, novac.. a zarad čega tačno? Kad praviš nove stranice/sajt, koristi odgovarajući doctype ili dodaj meta tag i stvar rešena - zašto je to problem?

Zamisli da kad izađe nova verzija OSX, da tebi sve aplikacije prestanu da rade. Pobogu?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 21. 02. 2008. u 19:28.
degojs je offline   Odgovorite uz citat