Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 07. 2010.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default SaaS vs. klasicne licence

Imam ponudu da jednu svoju web aplikaciju pustim u prodaju preko posrednika, medjutim oni insistiraju na SaaS modelu mesecnog/godisnjeg placanja (rentiranja software-a) jer im je navodno tako lakse da prodaju, a sa druge strane meni se cini primamljivijim da prodam klasicnu dozivotnu licencu po instalaciji software-a (uzmem pare, pa kad izdam sledecu verziju prodajem upgrejde, i cini mi se da mi je tako racun jasniji od sistema pretplata)

Sta vi mislite, kakava su vasa iskustva sa jednim i drugim modelom?

Ljudi odavde koje ja znam da uspesno prodaju web software (Boccio, Ilija..) uglavnom prodaju klasicne licence, jel to slucajnost ili je to ipak isplativije/jednostavnije od SaaS licenci?

Jel postoji neki utvrdjeni odnos kako formirati cenu za SaaS u odnosu prema ceni za klasicnu licencu (sta se gleda kao period za koji projektujes zaradu - 2, 3 godine? Kapiram da je to cisto moja poslovna odluka, ali valjda postoji neki the best practice). Svaki savet i iskustvo mi je dobrodoslo...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 23. 07. 2010. u 19:27.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat