Pogledajte određenu poruku
Staro 24. 10. 2005.   #27
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

^^ deep
pa slazem se ja sa ovim genralno, ali pricamo o Smarti vs. plain vanilla PHP..

a algoritme ne stavljas u templejte, u templejte stavljas prikazi ovo jedanput, a ovo deset puta, i ispisi mi onda ovo sa velikim pocetnim slovom...i ideja je da templejt jezik bude sto prostiji da bi se :

a) brzo naucio
b) napravilo sto manje gresaka

sad je samo pitanje da li se isplati koristiti veliki sistem koji trosi resurse, ali olaksava stvari narocito ne-programerima, ili koristiti mogucnosti jezika direktno i efikasno, a uz cenu da moras da nadjes pomagace koji vec znaju nesto...

moj komentar je da se osnove php lako pokupe, za nekog ko je radio u javascriptu, actionscriptu ili recimo Maya script jeziku (posto je pretpostavka da se radi o nekome ko se pretezno bavi grafikom i dizajnom), tako da sama lakoca sintaxe posle 2 projekta vise nije argument jer ce taj neko uveliko nauciti bilo Smarty bilo osnovne stvari u php-u...
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat