Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 06. 2007.   #3
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Reseno na sledeci nacin:

Pored svakog zapisa jos uvek postoji dugme koje sluzi za "guranje na gore" ali sam dodao jos jedno polje u kome pise trenutna order vrednost. Klikom na tu vrednost otvara se input box na istom mestu u kome je moguce upisati novu vrednost i to kao real vrednost. Real sam stavio da ne bi morali da dodjemo u situaciju kada treba zameniti mesta nekom paru zapisa vec sada mozemo staviti npr 34.1 i sl.

Sve se to pamti u js array i na kraju se klikne link/dugme koje poziva php i vrsi sve izmene.

Ostaje pitanje, da li da radim realtime menjanje vrednosti (morao bih da koristim ajax sto dovodi u pitanje portabilnost) ili da radim kao sada (klik na link po zavrsetku izmena) ?

I da, imam proveru u slucaju kada je upisan isti order, onda samo ispisem gresku i idem dalje, razmiljam da stavim da se taj zapis upise kao npr 34,2 znaci da inkrementiram za 0,1 ali onda opet moze doci do podudaranja pa moram i to da proveravam ... ne znam da li je i to potrebno ...

Uglavnom, malo sam razmsljao naglas, mozda nekome pomogne, mozda neko ima nesto pametno da doda ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat