Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 09. 2006.   #12
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ja o .netu imam samo blagu predstavu, ali evo prica moje najbolje ortakinje o "skalabilnim distribuiranim microsoft resenjima". Ona radi u firmi koja treba da uradi neki software za jednu veliku (drzavnu) firmu u crnoj gori. Potrebno je odraditi upis u 2 baze, pri cemu ID-jevi u obe baze moraju da budu isti, znaci sve mora ili da uspe na obe ili da se ne uradi (znaci distribuirana transakcija).

Ja sam joj predlozio jednostavno (php logic) resenje sa skriptom koja otvori 2 transakcije, upise u jednu bazu , upise u drugu, i tek ako je sve uspelo commituje. Tako bi se to uradilo u php-u. Medjutim njene kolege proglase kako takvo resenje nije dovoljno inzenjersko i odluce da koriste nekakvu MS gotovu (i besplatnu) COM+ proxy komponentu koja omogucava distribuiranu transakciju na 2 baze. Kao sto rekoh ja se ne razumem u .Net, tako da ne znam sve detalje ( i pola nisam ni razumeo kako tacno radi), ali iz njene price ta komponenta je puna bagova, ljudi se masovno po netu zale, i trebalo im je sto godina da urade da to radi. Onda se lepo spakuju u avion i odu u CG da instaliraju software, ali on nece tamo ni da mrdne. Vrate se nazad i kod njih u mrezi sve radi. Ispostavi se na kraju da to njihovo resenje ne ume da radi kad se baze nalaze na dve razlicite mreze (jedna je lokalna (preko VPN-a), a druga je preko interneta. Ako su na istoj radi super, ali ovako jednostavno ne ume...

I sad lupaju glavu sta da rade, potrosili su gomilu vremena u razvoju ovog resenja, a na kraju ce da zavrse radece jednostavno rucno, umesto sa gotovim resenjima...

I da ne ispadne neki advocacy, samo hocu da istaknem cinjenicu koja je vazila jos iz vremena VB4... gotova resenja su divna stvar ako je problem koji se resava unutar onog predvidjenog od strane autora. Ali ako ne rade kako je predvidjeno mozes da se ubijes, jer nemas pojma gde je problem i generalno ne mozes obicno ni da ga ispravis i da hoces jer je konceptualno ugradjen u samo gotovo resenje...
Off Topic:
Uzgred, ako neko zna kako da se resi ovaj problem efikasno u .Netu, pomagajte, imacete vecnu zahvalnost i pice po izboru od moje ortakinje
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 18. 09. 2006. u 23:39.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat