Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 09. 2006.   #18
dedamunila
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 11.09.2006
Poruke: 34
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dedamunila is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Medjutim njene kolege proglase kako takvo resenje nije dovoljno inzenjersko i odluce da koriste nekakvu MS gotovu (i besplatnu) COM+ proxy komponentu koja omogucava distribuiranu transakciju na 2 baze. Kao sto rekoh ja se ne razumem u .Net, tako da ne znam sve detalje ( i pola nisam ni razumeo kako tacno radi), ali iz njene price ta komponenta je puna bagova, ljudi se masovno po netu zale, i trebalo im je sto godina da urade da to radi. Onda se lepo spakuju u avion i odu u CG da instaliraju software, ali on nece tamo ni da mrdne. Vrate se nazad i kod njih u mrezi sve radi. Ispostavi se na kraju da to njihovo resenje ne ume da radi kad se baze nalaze na dve razlicite mreze (jedna je lokalna (preko VPN-a), a druga je preko interneta. Ako su na istoj radi super, ali ovako jednostavno ne ume...
Kao sto rekoh, nisam skoro otvarao COM+ konzolu, ali ovakve stvari bi trebalo da rade, ukoliko baza (ili neki drugi resurs, recimo message queue) podrzava nekakav "2-phase commit" protokol po nekoj specifikaciji cijeg imena ne mogu da se setim Sve transakcije koje automatski vrsi COM+ rade pomoću nakavog DTC-a (da ne sirim pricu) koji, zajedno sa COM+ koristi nekakvu tonu portova koju ni najveci ludaci ne drze otvorenim. Tako da je ideja o "bazi na Internetu" i COM+ transakcijama (ako sam dobro razumeo), blago receno, naivna. Mada, realno, cak i bez COM+ u celoj prici, cisto sumnjam da bi iko u normalnoj situaciji ostavio database server ispred firewall-a. Moguce je da sam nesto pogresno razumeo.
dedamunila je offline   Odgovorite uz citat