Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 11. 2007.   #31
Misha
profesionalac
Qualified
 
Avatar Misha
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 189
Hvala: 17
14 "Hvala" u 11 poruka
Misha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
A koliko je dovoljno? 1? 2? 5? Šta je sredina? To je ono što crkva i pokušava vekovima. Zar se zbog toga i ne vode ratovi stotinama godina?
Ne, ratove vode smart ass-ovi sa oruzjem, to su ti koji se ne plase da talasaju. Talasaj brate mili protiv negativnih stvari koliko hoces al nemoj da talasas oko onog sto je dobro ... to je vec dark side of the force ...

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
"Milion smartass-ova" je ono što se zove tolerancija, a 1 smartass je ono što se zove diktatura.
Jeli a jel tolerancija pustiti citacice iz pasulja na TV i naciste da u udarnim terminima opravdavaju svoju ideologiju? Dokle ide takva tolerancija smart ass-ova?

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Zar meni treba neko da mi kaže u šta smem a u šta ne smem da verujem?
Pa da ako si tolerantan dopustices drugima da ti kazu da gresis bez neke velike pompe.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Eto ja verujem u Boga programera koji se zove Tastaturus i molim te toleriši me,
Hocu brate nema problema, samo u ovom slucaju ces dobiti toleranciju koja se daje petogodisnjem detetu

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
zašto bih ja morao da verujem da postoji jedan Bog za sve. I što sam ja luđi od tebe samo zato što ja verujem u više Bogova a ti u jednog? Zašto sam ja luđi što ne verujem da postoji ni taj jedan?
Nisam ja neki vernik ... al stvarno hocu da verujem da ima neceg vise od trke za novcem i prestizom ... da mozes da radis posao i da ga volis a ne samo zbog para ... ima jos hiljadu primera kad mislim treba verovati u nesto sto ne mozes da kvantifikujes ... a to je poenta Boga ... valjda ....

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Od patrijarha? Zašto se patrijarh pojavi svaki put pred izbore da "objasni" vernicima za koga treba da se glasa? Neću da elaboriram da ne bih izazvao flame, ali razmisli o tome.
Savetovao bih ti da procitas neku patrijarhovu biografiju pre nego sto doneses neke opste zakljucke o njegovom karakteru samo na osnovu ove jedne cinjenice. Covek je uradio i pretrpeo stvarno impresivne stvari. Vidis to je tolerancija, da ne donosis neke opste zakljucke o nekom samo na osnovu jednog podatka.

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
A šta je to dobra postavka? Jedan je Bog i svi morate da verujete u njega, ako ne verujete ići ćete u pakao? Zašto je panika ako ja kažem da je crkva izgrađena na laži? Zašto je panika ako kažem da je crkva napravljena zbog kontrole? Zašto sve religije u osnovi imaju "budi dobar i ne talasaj"?
Ovo je cisto anarhisticko razmisljanje. Sto ne kazem da je lose. Ti znaci mislis da u toj crkvi je bas sve trulo i da to treba satreti pa od nule ... pa nisi jedini, mnogi kroz istoriju su tako mislli ... tako se jedna diktatura zamenjuje drugom ...
Misha je offline