Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 10. 2009.   #22
Mixa032
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.01.2009
Poruke: 14
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
Mixa032 is on a distinguished road
Default

Da na taj vid skolovanja sam i mislio, studiranje, srednje skole

U pravu si, zato je i tesko naci balans izmedju korisnih stvari koje treba da se predaju na kursu i prakticnog znanja koje treba da steknes.
Ipak, najveci problem u kursu, kao sto si i sam rekao jeste da kratko traje, tako da je gotovo nemoguce, obraditi detaljno ono sto je u programu kursa, a kamoli nekim predavanjem skrenuti paznju koje su to oblasti koje jos trebaju da se znaju

Kao sto si vec konstatovao, vecina skola ima kurs "web design" pa onda tu za dva meseca stave html, css, js, php, flash, i jos ko zna sta tako privuku ljude, a krajnji rezultat sto se tice prenesenog znanja je ocajan.

Praksa je pokazala da u dosta slucajeva oni koji su isli na kurs imaju samo sertifikat i nista vise...

Zalosno mi je da vidim nekoga ko je zavrsio kurs npr Office a razmislja se kako da centrira text u wordu, i sl.

Kada bi mogao, voleo bi da vidim statistiku, koliko polaznika tog osnovnog kursa za web dizajn kasnije nastavlja time da se bavi. Verujem da bi to bio neznatan procenat, sto znaci da problem negde postoji i treba traziti gde.
Mixa032 je offline   Odgovorite uz citat