Tema: IT Akademija
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 02. 2012.   #3
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao desireco Pogledajte poruku
moj brat od tetke, deckic, hoce da bude programer kao i ja. Nasao je neku IT Akademiju http://www.it-akademija.com/ i hoce da se prijavi.
U pitanju je cifra od 2-3K evrica za godinu dana, sto nije toliko drasticno, vise me interesuje da li iko ima neka iskustva sa time. Mislim da je ocigledno da za godinu dana nema sanse programera od nekoga da naprave, cisto me interesuje ako neko zna kakva su iskustva itd. Ako bi bilo neko pozitivno iskustvo, bilo bi lepo da cujem.
Dobro, ako 2-3k€ nije mnogo, onda i nije neka velika šteta ako propadnu pare.

Nevezano za IT akademiju, ljudi nalete na neki kurs i pomisle "to je, našao sam prečicu". E, pa, nema prečica. Nagledao sam se onih koji bi da sreću potraže u IT-ju, završe kurs i onda ništa. Ne uspeju da dođu do posla, jer poslodavca obično zanima šta umeš da radiš, kakvo iskustvo imaš i/ili koju školu si završio. Kurs ne znači ništa, ako bar jedan ili sva tri uslova nisu ispunjena. Ako, kao što kažeš, nema šanse da od njega naprave programera za godinu dana, onda nema ni posla za njega. I šta je onda dobio za 2-3k€? E, da, ako je kojim slučajem školarac, kaži mu da zagreje stolicu i izuči to što ga zanima.

E, sad, ako su tetka i teča neki tajkuni, obavezno nek' uplati, pa da i neko drugi dobije priliku deci da kupi igračku.

Ako ga programiranje stvarno zanima, ima (npr. na netu) gomila mnogo jeftinijih, pa i besplatnih kurseva, literature i sl... pa i ti malo pomozi, brat ti je.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat