Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 01. 2011.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default HTML i GWT za one glupe kao ja ?

Nisam nikad radio nista na webu sa javom, pa mi treba mala pomoc ako neko moze da mi ustedi vreme savetom kako pristupiti problemu i koje textove procitati..

Problem je sledeci: Neki hardcore Java developeri su unakazili dizajn koji je drugar radio i strpali ceo sajt pod GWT, jer im je tako bilo valjda najbrze, posto se oni inace u toj firmi bave drugim stvarima, pa im je izrada sajta bila "ajd ako bas mora". E sad em je sajt beskonacno ruzan, em google naravno nista od toga ne indexira jer na strani ima samo jedna javascript linija koja ucita gwt i body je potpuno prazan.

Sad mene su zamolili da pomognem da to nekako preradimo tako da se generisu html stranice da pocetnim podacima, a da se onda to preko ajaxa (i gwt-a pretpostavljam) osvezava. Znaci imam html i css sredjen, i imam java aplikaciju kojoj je biznis logika ok, ali front end treba pretumbati da ne generise cisti js, nego html, a js samo tamo gde ima smisla. Kako to najlakse uraditi uz najmanje izmene postojeceg koda? Ja sam planirao nesto tipa generisem html, gwt-u kazem da handluje klikove na odredjene linkove i onda pobrisem sav visak iz starog koda, ali ne znam jel to moguce izvesti?

Btw, jel ima neki tutorijal/knjiga kako nauciti web dev u javi i gwt u pola sata? Ajd moze i za 2 sata...

BTW, ako ima neki GWT samuraj raspolozen da to uradi umesto mene, nek mi se javi na PM, drage volje cu mu platiti...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 10. 01. 2011. u 23:08.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat