Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 03. 2007.   #4
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Da, ali zašto? Poziv $(nešto).click(nešto) u jQuery-ju postavlja onclick hendler (debagirao sam i unutar jQuery-ja).
pa nisam se udubljivao bas u to kako to interno radi, naprosto se tako ponasa kad triggerujes evente iz koda. Sam onclick event nije mapiran direktno u ovu anonimnu funkciju koja pise u kodu, nego u handler metodu jQuery, a ona to mapira dalje pomocu $events niza. U slucaju kad probas da triggerujes direktno onclick na html elementu (a ne preko jQuery click() ) onda doticni handler iskulira poziv. To je ono dokle sam ja dosao u razumevanju kako to interno radi

Sto se tice toga zasto $('btn2').click() pozove dvaput alert, to nisam ni primetio prvi put... to je zaista misterija...

EDIT: U stvari evo provalio sam u cemu je fora, evo sta kaze help za trigger metodu:
Citat:
Trigger a type of event on every matched element. This will also cause the default action of the browser with the same name (if one exists) to be executed. For example, passing 'submit' to the trigger() function will also cause the browser to submit the form. This default action can be prevented by returning false from one of the functions bound to the event.
I zaista ako dodas jedan return false; na kraj onclick eventa (onog u input tagu) taj alert ce se pojaviti samo 3 puta, kao sto je i ocekivano..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 16. 03. 2007. u 11:30.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat