Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 03. 2007.   #5
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Sam onclick event nije mapiran direktno u ovu anonimnu funkciju koja pise u kodu, nego u handler metodu jQuery, a ona to mapira dalje pomocu $events niza. U slucaju kad probas da triggerujes direktno onclick na html elementu (a ne preko jQuery click() ) onda doticni handler iskulira poziv.
Tako je, iz razloga što u tom slučaju (direktno pozivanje onNešto na html elementu) jQuery-jev generički event handler, iako se okida, nema informaciju šta je to Nešto (jer i ne postoji stvarni event, dugme nije kliknuto). Iako će neko možda tvrditi da je feature, po meni je to bag u jQuery-ju.

Ajde sad, nije nešto ekstra bitno, cela stvar liči pomalo na akademsku raspravu (ko ikad ručno zove onClick?), ali ovo mi pravi relativno ozbiljan problem u jednoj real-life situaciji:

Submit na form elementu ne okida onsubmit event ako se poziva ručno iz javaskripta (form.submit()). To je tako nevezano za jQuery, proizvođači browsera su jednostavno tako uradili. S obzirom da ASP.NET dobar deo postbackova radi preko form.submit(), MS je dodao parče javascripta koji ručno poziva onsubmit event pre submitovanja forme. E sad, zbog navedenog problema sa jQuery-jem, nijedna akcija koju na formu nakačim putem $('form').submit(funkcija) se ne izvrši.

Rešio sam problem tako što onsubmit event kačim na stari način, umesto putem jQuery-ja. I nerviram se zato što moram da pravim workaround za nešto što samo po sebi treba da ti olakša život... A ovi na jQuery forumu me kuliraju.
jablan je offline   Odgovorite uz citat