Pogledajte određenu poruku
Staro 08. 06. 2009.   #133
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
200,000 din je nesto jace od 2000 evra... ova kampanja i sajt vrede 200, sto znaci da je neko dobio jednu nulu vise nego sto je zasluzio...

svi koji radimo u ovoj zemljici na brdovitom balkanu znamo kako se vade pare iz neprofitnih organizacija, sitna nabavka ovde, sajt tamo, kampanjica s vreme na vreme, svaki put se plati malo vise nego sto vredi, razlika podeli i moze bogme fino da se zivi kad se sve sabere. I sve to bude ispod limita za sitne nabavke i sve bude legalno. Da se odmah ogradim, ne tvrdim da je to ovde slucaj, nemam pojma, mozda jeste, mozda nije...a i da jeste prstom bih upro prvo u doticnog direktora, a ne u clanove UO (bar ne u neke koje znam i cenim), ali opet, razumljivo mi je da su se ljudi narogusili.. u kranjoj liniji te pare koje su potrosene na nesto ovako imbecilno su otisle iz naseg dzepa, to jesto od novca koje korisnici placaju za domene, pa mi, kao korisnici, imamo valjda pravo i da se bunimo...

Ok, verujem da ce se vecina profesionalaca sloziti ako kazem da jedan dobar sajt i kampanja vrede sigurno tih 2000e. Cak minimum 2000e... ako zelite da se posao obavi profesionalno, dobro i na vreme.

Dakle sama cifra nije problem.
Dalje, ako je kampanja koja koketira sa seksom, odobrena od strane UO, ni na tu temu nemamo sta vise da kazemo. UO misli, pardon, vecina u UO misli da ce ovakva kampanja kod njihove ciljne javnosti proizvesti zeljene rezultate.

Realizacija, opet koliko sam mogao da ispratim na temi ovde, osim kritika na samu ideju kampanje, vecina kolega, ima velikih primedbi na sam kvalitet izrade, kao i kvalitet isporucenog proizvoda.
Iz toga, cini mi se da je to u stvari pravo pitanje, zasto UO nije oborio taj ugovor kada su videli sta su dobili za svoj novac? Posto rezulat definitivno ne odgovara kvalitetu koji prilici jednoj takvoj ustanovi.
A i zar nisu u procesu same izrade saradjivali sa izvodjacem, usmeravali ih u kojem smeru da idu... imali uvid u beta verzije... Naznacili da nesto tako ne zadovoljava ocekivane standarde, sto se sve moglo uraditi i pre kraja izrade i starta same kampanje.
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat