Tema: Smarty 3
Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2009.   #5
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pošto ova tema postaje kao moj blog na kome su zabranjeni komentari, u to ime da nastavim pa ako nekoga interesuje - super:

Namestio sam da mi radi Smarty 3, nije tolika frka kao što sam prvi put pomislio jer mi je izbacivao neke čudne greške tipa "ne postoji modifier default" koji je deo smarty paketa pa je neverovatno da ne postoji, na kraju sam provalio da za plugins dir mora da se navede apsolutna putanja za razliku od ranije kada je bila dovoljna samo relativna putanja.

Morao sam da popravim još par stvari u templates jer sada prijavljuje grešku ako zagrade nisu kako treba, recimo ovo {if $nesto->funkcija ('test') } prijavlujuje gresku jer se pojavljuje space izmedju imena funkcije i zagrade, kao i pre zatvorenog delimitera.

Na kraju sam uradio i malo benchmark, cisto da proverim da li je istina ono sto pricaju o brzinu. Nije to neki naucni benchmark, jednostavno sam po 10-ak puta ponovio sve i dobijao sam skoro uvek priblizno iste vrednosti tako da racunam da je otrpilike tacno:

Smarty 2 (nije kompajliran template):
Total page load: 0.475

Smarty 2 (kompajliran template):
Total page load: 0.319

Smarty 3 (nije kompajliran template):
Total page load: 1.825

Smarty 3 (kompajliran template):
Total page load: 0.122

To znači da je tačno da je smarty 3 kada je kompajliran bar 3 puta brži od kompajliranog smarty 2, ali je zato proces kompajliranja daleko sporiji. Dobio sam jednom i vrednost od 4 sekunde kada template nije bio kompajliran u Smarty 3. Dakle, na LIVE serveru obavezno prekompajlirati template čim se uploaduje neki novi, odnosno izbegavati akcije tipa "clear all compiled" već očistiti samo one koji su izmenjeni (ako je isključen "compile check" kao što i treba da bude na live serveru)
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat