Pogledajte određenu poruku
Staro 17. 03. 2007.   #9
analyzer
novi član
 
Datum učlanjenja: 17.03.2007
Poruke: 9
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
analyzer is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao BrainDamage
Pa, problem i jeste oko konekcije na remote server. Korisnik za remote MySQL server je verovatno dodat kao user@localhost, sto znaci da server dozvoljava konekcije samo "sa samog sebe", a ne i izvana - sto je slucaj koji je potreban tebi, radi update-ovanja. Nema potrebe da bilo sta menjas na client racunarima...

edit: resenje su ti vec naveli:
1) dozvoli na remote serveru kacenje sa remote masina - za svaki remote host poseban user (recommended, ali pada u vodu ako klijenti nemaju staticke IP adrese, i guess...), ili da postojecem korisniku izmenis privilegije i dozvolis kacenje sa bilo kog host-a (nije bas preporucljivo...)
2) Ilijino resenje - XML. Cini mi se da je malo izvikano ovo oko "izlaza napolje" jer jos nisam naleteo na konfiguraciju koja je zabranjivala otvaranja remote fajlova (osim mozda tamo gdje PHP radi u safe modu). Svejedno, ti odrzavas klijent masine tako da...
hmmm...ali to je vec dozvoljeno. dakle, dozvolio sam kacenje na remote server i to wild cardom, sto opet nije to.
dakle, cisto da sumiram:
na remote hostu dozvoljeno je kacenje na mysql bazu sa bilo kog host-a.
u lokalu,(ne radim u safe modu), je sve definisano kako treba.
Poruka koju mi izbaci je da ne moze da se poveze na bazu(a i ta poruka je definisana u lokalu )
cisto da napomenem...
na bazu se kacim uz pomoc navicat-a i uz potpuno iste parametre koji su navedeni na web stranici(koja se otvara u lokalu) i navicat prolazi.
analyzer je offline   Odgovorite uz citat