Pogledajte određenu poruku
Staro 16. 07. 2009.   #5
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
cak i za kljucnu rec 'vesti' recimo?
relevantni sajtovi sa mnogo jacim pagerankom [6, 7] ne mogu sami sebe da pozicioniraju na prvo mesto... [blic, naslovi, itd... a i b92 ako gledamo srpski google]
cime bi ti mogao sebe izgurati na prvo mesto?
Peco, nisi jedini u Srbiji koji zna seo. Za genericke kw SERP je na srpskom i te kako "odradjen" (sto znas i sam) ali svi cute i ubiru kajmak.
Sebe ne bi izgurao za vesti ni sa cim, ali ti garantujem da bi te skinuo sa recimo blicovim sajtom ili nekim domenom koji je star dve tri godine za dva meseca. To mi je posao. PR nema veze sa pozicijom na serp-u (to takodje znas), ne bar direktne.
Da su b92 blic i recimo naslovi pametni istisnu te sa prve strane da te nema i na .com goglu i na .rs... Ali nisu, sto ne znaci da nece jednog dana....

Ali sa druge strane, da te pitam nesto, koliko ljudi u Srbiji traze kw vesti? Jesi li o tome razmisljao? Ima li svrhe biti prvi za tu kljucnu rec? Ili biti prvi za "042 broj", koliko to ljudi trazi? Seo nije vise: ocu da budem prvi za rec vesti, nego koja kw ce mi dovesti najvise posetilaca....
Biti prvi je relativna stvar takodje, jer neko ko trazi kw "vesti" u Hrvatskoj vidi sasvim druge rezultate od onog u Srbiji (na .com) jer google geotargetuje odavno, tako da ti treba dosta znanja i resursa da budes prvi i u Hrvatskoj i u Srbiji za jednu kw...
Uzivaj dok je kod nas seo spansko selo....
lurker je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje lurker za poruku: